jeyjey

jeyjey


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

''TÜBİTAK'a "CD'den çalışan yazılım"la övünmek yakışmaz!''ın anlamı kurulan Pardus'un hızlıca çıkmasını teşvik etmek olabilir mi? Ya da çok mu iyi niyetliyim?

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

Mesajları okuduktan sonra, biraz araştırma yaptım. http://www.olympos.org/index.php/article/articleview/66/1/8 adresinde Linux'a etki eden bir virüs haberi var. Eminimki başka Linux virüsü haberleri de vardır.

"Linux.Jac.8759 Linux altındaki dosyaları etkileyen bir virüstür. Virüs, bulunduğu dizindeki ELF çalıştırılabilir dosyalarını etkilemektedir." cümlesi hed şeyi anlatıyor. İlgilenenler habere linkten ulaşabilir.

Olympos.org sürekli izlediğim ciddiye aldığım bir sitedir.

Pardus konusundaki eleştirilere sanırım aşırı tepkiler veriyoruz.

Ayrıca, TÜBİTAK Başkanvekili Prof. Dr. Nüket Yetiş'in de tanıtımını yaptığı gazetelere röportaj verdiği şeyin ne olduğundan haberi olmadığı anlaşılıyor. Yoksa, "Pardus CD işletim sisteminin Türkiye'de işletim sistemi geliştirilebileceğini ispatlamış" olduğundan söz etmezdi değil mi?

Bu tartışma daha önce LKD listesinde yapıldı, hatta bitti bile. İlgilenenler http://liste.linux.org.tr/pipermail/dernek/2005-March/thread.html#start adresinden tartışmaya bakabilir.

Tartışmaya Uludağ listelerinden de bakabilirsiniz:

http://liste.uludag.org.tr/uludag/2005-March/subject.html#start

Mesaj okumaktan bıkmayacaksanız, şuraya da bakın:

http://liste.linux.org.tr/pipermail/linux-sohbet/2005-March/thread.html#start