hakankucuk

hakankucuk


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Sistem yöneticileri için Açık Kodlu Hesap Yöneticisi ( 2)

Sanırım ilki, herhangi bir web browser üzerinden erişilebilir olması.

WordPress Sansürünün Arkasından Adnan Hoca Çıktı ( 8)

böyle giderse fazlamesai.net'in de akibeti wordpress gibi olacak :) allah muhafaza.

yok ama adminlerimiz var sonuçta, dokunaklı yorumların dozajı arttımı, eminim müdahale ederler:) yoksa telekoma kalırsa yandık!
Kaldı ki, insanımız meydanı boş buldumu yükleniyorda yükleniyor.iş sanki.

Google'dan Dev Adım: Google TiSP ( 12)

acaba alaturka tuvaletlerde çalışabiliyormu, manuelinde yazmıyor :) inşaatçılara iyi iş çıkacak gibi gözüküyor. Şimdi millet zibil gibi sıraya girip alafranga yaptırır tuvaletini.

YouTube'e Sansür! ( 59)

Türkiye çuvaldızı kendisine batırmayı okadar abartıyor ki, dünyada emsali görülmemiş bir şekilde bütün kötü şeyleri kendisine mal ediyor.

Sanki yapılan herşey yanlış, yanlış düşünen, yanlış konuşan, yanlış karar veren, hiç bir zaman vatandaşla barışmayan bir cumhuriyet sanki.

80 milyonluk bir nufüsu, youtube ile kıyaslıyorsunuz arkadaşlar lütfen. Hiç bir şey bahane olamaz, biz bir türk olarak bu kötü olayların yarısını bile hak edemeyiz. Varını yoğunu, hayatını benim uğruma harcayan Atatürk'e en ufak bir hakareti hazmedemeyiz. İşte biz böyle bir halktık, aslında özümüzde bu var bizim. Ama unutturulduk.

Ayrıca daha önce aynı şey Bush ve Ronaldonun başına geldi, açtıkları davada videolar yayından kaldırıldı.

Evet bende youtube'nin yayından kaldırılmasına üzülmedim değil, ama ben ülke olarak tepkimizin doğru olduğuna inanıyorum, youtube sonsuza dek yayından da kaldırılmış değil zaten. Böyle dünyaca ünlü bir yayın organı daha özen göstermeli. Belki bu olay emsal olur teknolojilerini daha geliştirirler ve böylece daha kontrollü videolar izleyebiliriz.

Bu gün benim atama hakaret eden bir videoyu kontrol edemiyorsa, kimbilir bunu arkasından neler izleyeceğiz.

Konu aslında o kadar vahim değil, abartmaya da gerek yoktu ama sabah sabah iyi geldi :), eminim bir müddet sonra yotube tedbirini alacak ve tekrar yayına başlayacak diye umuyorum.

YouTube'e Sansür! ( 59)

"özgürlük başkasının özgürlüğünü kısıtlamıyorsa özgürlüktür" çok anlaşılabilir ve basit bir konu aslında.

Devlet yapması gereken şeyi yaptı zaten. Devlet olarak ancak bunu yapabilirdi, adilce yargıladı suçlu buldu, uyardı, suça devam edildi, ve hapse attı (özgürlüğünü elinden aldı-yada sınır dışı etti diyebilirsiniz-).

Türkiye cumhuriyeti hukuk devletidir. Sizin kafasızlık yada cahillik diye zannettiğiniz şeyler sadece madalyonun bir tarafı, sadece kendi yorumunuz.

YouTube'e Sansür! ( 59)

Yasaklanmasını doğru buluyorum.
'Bu halk bu tür yayın yapan bir siteyi görmek mecburiyetinde değildir' denebilmeli.

Yasaklanmasında isteyen girmesin diye bir durum da söz konusu değil. Konunun ciddiyetini idrak edebilen var edemeyen var. Bu gibi siyasi politik ayrımları halka bırakamazlar. O halde savcının hakimin vasfı ne olurdu ki?

Sonuçta yorum farkına göre herkesin faklı tepki göstermesi doğal. Ama sansürü özgürlükçülüğü yanlış anlıyoruz çoğumuz. Hiç bir özgürlük başkasının özgürlüğünü kısıtlayamaz. Youtube türk halkının kendini savunma hakkını yok saydı,videonun yayınlanmasında sakınca bulmadı.

Bu çirkin medyayı engellemeyip, milli değerlerimizle dalga geçilmesini sürdürdürerek bizim özgürlüğümüzü kısıtlamış oldu.
Hakimin ve savcının görevini yaptı youtube'yi hapse attı.