evolution

evolution


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

developerWorks: Ajax Üzerine Ayrıntılı Bir İnceleme, Bölüm 1 ( 28)

Ajax ile ara yüzlerini ürettiğimiz Rakun adında bir XML Uygulama Geliştirme Ortamı projesi yürütmekteyiz. Projenin web üzerinde kurumsal uygulama (örneğin mrp, erp, crm, v.b.) geliştirmek isteyenler için yerel bir altyapı niteliğinde olması hedeflenmektedir. Ajax ile standart verilerin (sayı, yazı,v.b.) sunucuya yollanması ve işlenmesi konusunda birçok kaynağa rastlanmaktadır. Ancak bir binary dosyanın Ajax ile web tarayıcıdan sunucuya nasıl yollanacağı konusunda bir bilgi bulamadım. Böyle bir işlemin javascript'e uygulanan yetki kontrollerinden dolayı sadece Ajax ile mümkün olmayacağını söylüyorlar. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Rakun XML Uygulama Platformu projesi 0.3.1 sürümünü çıkardı ( 3)

İTÜ'de geliştirdiğimiz bu altyapıyı kullanarak çeşitli gruplarla kurumsal projeler yapmak istiyoruz. Bu konuda önerileriniz, proje fikirleriniz varsa lütfen yazın, tartışalım.

Rakun XML Uygulama Platformu projesi 0.3.1 sürümünü çıkardı ( 3)

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Bildiğiniz üzere Zope ve Plone teknolojileri yurtdışında çok popüler olmasına rağmen ülkemizde pek bilinmiyorlar. Biz de Türkiye'de bu teknolojilerin nimetlerinden yararlanmak ve onları kullanarak çeşitli projeler yapmak için yaklaşık 4 senedir çalışıyoruz. Henüz incelettiğimiz kişilerden altyapıya yönelik olumsuz bir tepki gelmedi. Bu da dolayısıyla bizi mutlu ediyor. Videolar konusuna gelince, copy-paste konusunda haklısın, öyle yaptım. Çünkü sunum sırasında yazılışı beklemek bazılarını sıkıyordu, ben de o kısımları ayıkladım.