enginkuzu

enginkuzu


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

Öyleyse insanlar üzerinde yapmış olduğunuz sınıflandırma veya ayrımcılık benim için geçerli olmamakta.

Genellemelerden yola çıkarak insanları farklı sınıflara sokmak hoş bir davranış değildir. Bu insanları ortak bir noktada birleştirmekten uzaklaştırır ve kendi içinde savaşıp duran dışarı asla güçlü olarak duramayan bir toplum oluşturur.

fazlamesai.net @ 2005 ( 22)

Arayüz kullanıcı tarafına daha sıcak olmuş, bize de güzel bir hediye. Yeni yılın fm üyelerine ve tüm insanlara güzellikler ve barış dolu bir dünya getirmesi dileğimizle. Elinize sağlık.

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

Nasıl düşündüğümü monitörün başından görebilmeniz ilginç. Ben ispatlanamaz dememiştim. Ve böyle bilimsel konulara Tanrı konusunu sokmaktan hoşlanmıyorum. Bilimsel araştırma özgür bir şekilde önyargısız yapılmalı.

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

bm arkadaşım, yazdıklarını hala düşünüyorum. Gerçekten farklı ve güzel bir yaklaşım gerçekleştirmişşin. Fakat daha önceki yazılarımda konuyu Allah inancı ile ilişkilendirmedim. Bunu dayanak alarak da yazmadım. Zaten müslüman olduğumu da söylemedim.

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

FZ, sorularıma en mantıklı cevapları veren ve işe yarar cümleler kuran arkadaşım. Yazdıkların için teşekkür ederim.

Son madde için: Sorgulama hakkından söz etmiştik. Orada asıl anlatmak istediğim benim yazdıklarımı malkocoglu_2 arkadaşımızın nasıl bir fonksiyondan geçirerek benim %x Atatürkçü olduğumu saptadı. Bunu merak ediyorum. Yazmış olduğu fonksiyonun ispatı veya hata payını istiyorum. Bu konuda kendisi benden % kaç başarılıdır onu da çok merak ediyorum.

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

Ben tanrıdan bahsetmemiştim. Konuyu söylemediğim sözler üzerinden ilerletmeyin. Lütfen.

Buradaki yorum yapan bazı insanlar kendilerini mükemmel sanıyorlar. Toplum içindeki fertler her konuda aynı düşünmeyebilir. Eğer insana değer veriyor iseniz farklı düşüncelerle karşılaştığınızda saldırmak yerine biraz daha saygı göstermelisiniz. Eğer farklı düşüncelere tahammülünüz yok ise bu siz ile ilgili bir problemdir. Bu da daha çok ben merkezcil bakış açısına sahip olduğunuzu gösterir.

Üzgünüm buraya yorum eklediğim üzdüğüm ve üzüldüğüm için. Bu kadar tepki beklemiyordum. Belki bu beni artık susmaya itecek ve buraya bir daha birşeyler yazmayacağım. Hepinizin burada yazdıklarım yokmuş gibi hayatlarının mutlu ve huzurlu akışına devam etmesini diliyorum.

Rahatsız ettim, özür dilerim.

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

Çok merak ediyorum. Acaba burada birşeyler karalayan herkes evrim teorisinin varlığına kesin bir şekilde inanıyor mu?

-Eğer teori doğru olsaydı, bir türden diğer bir türe evrimleşme sırasında her iki türe de benzeyen birçok ara geçiş formunun binlerce yıl var olmaları gerekiyor. Nede olsa evrimleşme öyle pat diye olan bir şey değil. Fosiller incelendiğinde ara geçiş formu olarak nitelendirilecek bir fosil bulunamamıştır. Bulunanlar daha önce var olan ama nesli tükenmiş başka canlı türleri , üzerinde bilerek oynanmış fosiller yada bir canlının diğer bir canlı fosili ile yada kendi fosili ile üst üste katlanması sonucu farklı bir görüntü oluşturan yapılardır. Fosiller incelendiğinde görülüyor ki birçok canlı türü bir anda yok olmuş ve bir süre boş olarak kalan bir zaman diliminden sonra yepyeni birçok canlı türü bir anda ortaya çıkmıştır.

-mutasyonlar canlı genetiğini bozar. Var olan özelliklere yeni bir şeyler eklemez yada yep yeni bir özellik ortaya çıkarmaz. Bu özellik canlıya yarar sağlasın yada sağlamasın hiç fark etmez. Mutasyonlar yıkıcıdır.

-Ben binlerce yıl bir deney yapmış değilim. Ama sizler de binlerce yıl yaşayıp bir canlının evrimleştiğini görmüş değilsiniz.

-Genetik algoritmalarla optimizasyon hakkında bilgim yok.

-Evrim teorisi %100 ispatlanmış bir şey değil. Şu anda dünya üzerinde inorganik elementlerden ilk canlının oluşumu oradan da insana kadar uzanan varlıkların ve tüm bu canlıların organ ve sistemlerinin bu teori ile izahı bir noktaya kadar yapılıyor. Adı üstünde teori. Bir yerden sonra işler tıkanıyor. Cümlelerin sonunda hep olabilir, olmuş olmalı gibi sözler sarf ediliyor. Bilime saygım sonsuz. Fakat bu benim her bilgiyi sorgulamadan kabul etmem gerektiğini göstermez.

-malkocoglu_2 arkadaşım. Yazdıklarına çok üzülüm. Yazdıklarım ile benim ne kadar Atatürkçü olduğumun ilgisi nedir? Böyle bir şeyi sorgulamaya hakkın yok.

Saygılar.

Evrim insanlara ''iltimas'' mı geçti? ( 55)

Evrim teorisi günümüzde artık hayalden öteye geçememektedir. Günümüzdeki bilimsel gelişmelerin tersini göstermesine karşın yeni söylemlerle körü körüne olmayan bir şeyin iddası içindeler. Atatürk'ün bize çizmiş olduğu yol bilim ve akıl yolu ise olduğu gibi kabul etmek yerine biraz araştırma yapmalıyız, hazırcı olmamalıyız diye düşünüyorum.

Biliyor muyuz acaba: Mutasyonlar hiçbir zaman genetik olarak iyiye gitmez. Daima zarar verir ve hastalıklı bireyler ortaya çıkarır. Bilimde bir canlının mutasyona uğratılıp güzel bir özelliğe sahip olması sağlanabilmiş hiçbir deney yoktur.

Saygılar.