zekus

zekus


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Deniz Kenarında Bir Gezinti - Seaside ( 5)

Öncelikle daha önceki kullanıcı adımın "zekzekus" olduğunu ve geçen hafta gönderilen yeni şifremi hesabımdaki mail adresim artık kullanılamadığından alamadığım için yeni bir kullanıcı adı aldığımı belirteyim.
"""Bu güzel belgeyi hazırlayan arkadaşımızdan herhalde bir Smalltalk giriş yazısı sonra belki Smalltalk ve diğer diller kıyaslaması, Squeak ortamı tanıtımı, vb. makaleleri beklemek en doğal hakkımızdır öyle değil mi? Ya da mesela Smalltalk ve Common Lisp kıyaslaması filan."""
Aslında bu çeviriden önce bir Smalltalk+Squeak yazısı yazmak istiyordum ama özgün bir yazı hazırlarken acelecilikten bir türlü kurtulamıyorum ve FM'ye yakışmayacak (kendimce) nitelikte metinler çıkıyor elimden. Smalltalk+Squeak+Seaside üçlüsü (ikilisi?) hakkında fazlası ile hızlı yazılmış bazı yazılarım var blogumda. Buraya da derli toplu bir yazı dizisi gibi bir şey yapmak istiyorum. Kurulum-->Dil Temelleri-->Ortam Temelleri-->Jargon vs. Ama kendim ne zaman memnun kalırım hazırlıklarımdan bilemiyorum. Common Lisp'e gelince kıyaslama yapabilecek kadar hakim olmayı beceremedim bir türlü bu dile. İçinde göz kamaştırıcı bir inci olduğunu biliyorum ama bir türlü istiridyeyi açamıyorum sanki.
Ya işte böyle.