murat

Görüşler

1
kakkoyun

"Leziz" iyiymis gercekten :) Yeterince JS framework'umuz yoktu gercekten iyi oldu

1
murat

Paylaşırken ilk izlenimim "leziz" olduğu yönündeydi. Origin'i ve hello dokümentasyonunu biraz okuduktan sonra "leziz" demeye gerek kalmadığını düşündüm. Çok büyük bir yenilik değilmiş. 😃 Ama yine de bir rails projesinde tercih sebebi olabilir.

1
kakkoyun

O zaman hemen fm.et'e ekliyor muyuz :D

1
murat

Tabii ki hemen eklemeliyiz başka bir şey hype olmadan.

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

NPM Leftpad'den hiçbir şey öğrenmedi mi?

butch

"leftpad" adlı paketin NPM'den çıkması ve buna bağlı paketlerin kırılması ile JavaScript aleminde çok ciddi bir karmaşa yaşandığını hatırlarsınız. Bugün, yine benzer bir gündem "pinkie-promise" paketinin aniden gözden kaybolması ile oluşuyor gibi görünüyor (1, 2).

Görünün o ki JavaScript ekosisteminin yeni framework'ler icat etmeye bir süre ara verip diğer...

Kredi kartı ve şifrelerinizi topluyorum, ama nasıl?

murat

Bugün gözüme sürekli ilişen bir medium postunu okudum az önce. Npm'de yayınladığı açık kaynaklı, console loglarının renklendiren basit bir paket ile nasıl casusluk yapılır konusunu çok güzel bir şekilde anlatmış. Tavsiye ederim. Ve posttan bir alıntı:

"Npm ve GitHub için farklı kod sunmuyorsam da, bu bir npm sorusu değil ki, kim /lib/package.min.js'de gördüğü kodun /src/package.js...

Rails Webpacker ile VueJS projesi

murat

Merhaba, kendi blogumda bir kaç ay önce rails/webpacker desteğine kavuştuğu zaman yazdığım yazıyı paylaşmak istiyorum. Orijinali şurada.


Öncelikle - Rails 5.1 Loving JavaScript

Merhaba yukarıda linkini verdiğim yazıda da görebileceğiniz gibi Rails 5.1 versiyonundan itibaren rails/webpacker aracılığıyla projelerimizi React, Angular, Elm ve ya Vuejs yazabileceğimiz şekilde oluşturma imkanına...